Akumulatory do łodzi - jakie powinny być?
0

Zakup odpowiedniego akumulatora do łodzi to dość poważne zadanie, dlatego jeśli ktoś wcześniej nie realizował takich zakupów powinien poprosić o pomoc jakiegoś fachowca lub dobrego znajomego, który ma w tym wprawę. Wiadomo, że bez dobrej jakości akumulatora łódź w ogóle nie ruszy z miejsca, a czasami chciałoby się popłynąć na głębokie wody i odetchnąć z dala od lądu oraz hałasu. W związku z tym warto się skupić na tym, aby dobrać akumulator do posiadanego modelu łodzi. Akumulatory do łodzi służą nie tylko do początkowego uruchamiania silników. Dzięki dobrym akumulatorom poprawnie działają wszystkie systemy pokładowe, którymi zainteresowani posługują się w trakcie swojej wyprawy. Nic dziwnego, że kwestia dobrania odpowiedniego sprzętu jest tak ważna i nie powinna być przez nikogo lekceważona. Właściwości akumulatora mają bardzo duży wpływ na:

  • systemy nawigacyjne,
  • systemy łączności.

Zaniedbania ze strony właścicieli łodzi mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami, więc jak widać lepiej potraktować sprawę priorytetowo i udać się po akumulator ze specjalistą.

Akumulatory użytkowe oraz ich właściwe parametry

Akumulatory do łodzi można podzielić na rozruchowe oraz użytkowe. Te drugie są zdecydowanie ważniejsze, ponieważ ich parametry zależą od indywidualnych obliczeń i nie da się ich wybrać w kilka minut. Podstawowa wiedza w tym temacie jest bardzo przydatna, jeśli ktoś nie chce popełnić przykrego w skutkach błędu. Nie warto zgrywać fachowca, gdy się nim nie jest, ponieważ szybko można tego pożałować udając się w wyprawę swoją łodzią. Jeśli chce się właściwie dobrać akumulator użytkowy trzeba znać jego parametry, ale też pełną listę urządzeń, które znajdować będą się na łodzi. Dzięki temu oczywiście będzie wiadomo jaką dany sprzęt powinien mieć moc. Znajomość takich wartości jest kluczem do sukcesu, bez tego typu danych nie da się podjąć rozsądnej decyzji, dlatego należy je zdobyć w pierwszej kolejności. Fachowcy nie mają z tym kłopotu, potrafią dobrać akumulatory do łodzi dla każdego klienta.

Dobór akumulatora a zapotrzebowanie energetyczne

Przy wyborze akumulatora bardzo istotną kwestią jest także zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych urządzeń zasilanych prądem. Oczywiście może być ono bardzo zróżnicowane, więc trzeba dokładnie przeanalizować swoje urządzenia. Najlepiej jeśli zrobi to ktoś rozeznany w temacie, który będzie mógł rzetelnie określić podstawowe dane i przekazać je właścicielowi łodzi. Na ich podstawie dobiera się potem akumulatory do łodzi. Na pewno takie dobieranie sprzętu musi trochę potrwać, czasami klienci załatwiają to w kilka tygodni. Ważnym krokiem przy dobieraniu akumulatorów jest też określenie długości czasu, jeśli chodzi o pobór energii z akumulatora. Jak widać warto skupić się na kilku istotnych czynnikach, ponieważ wybranie pierwszego z brzegu sprzętu może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla wszystkich niedoświadczonych właścicieli łodzi.

Akumulator do łodzi – lepiej kilka razy się zastanowić

Akumulatory do łodzi nie należą do najtańszych, dlatego każda osoba, która musi zdecydować o wyborze jednego konkretnego modelu powinna się najpierw kilka razy zastanowić. Swoje spostrzeżenia można przedyskutować z bardziej doświadczonymi osobami, a dylematami można podzielić się na specjalistycznych forach internetowych. To właśnie tam wypowiadają się eksperci ze świata akumulatorów, którzy będą w stanie doradzić mało zdecydowanym osobom. Często zapotrzebowanie energetyczne na łodziach jest naprawdę spore, dlatego lepiej wybierać nowoczesne akumulatory o dużej mocy, z których pobierać energię można przez długi czas. Wyda się tym samym na początku nieco więcej środków finansowych, jednak dzięki temu oszczędzi się pieniądze w późniejszym terminie, a przy okazji akumulator nie będzie musiał być wymieniany minimum przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Warto pamiętać także o tym, że zbyt ciężkie akumulatory mogą doprowadzić do tego, że łódź stanie się mniej użyteczna i zdecydowanie ograniczy się jej ładowność.


Kup onlineAkumulator do łodzi

5/5 (3)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Samochody hybrydowe – czym się od siebie różnią

Poprzedni artykuł

Wakacyjna podróż samochodem – co powinno znajdować się w naszym bagażniku

Następny artykuł

Zobacz także