Gdzie-naladowac-akumulator-Warszawa
0

Zimą na nasz samochód czyha mnóstwo zagrożeń. Ekstremalne temperatury, zagęszczony olej, sól na drodze – każde z nich negatywnie odbija się na kondycji auta. Do najczęściej występujących problemów należy dodać również rozładowany akumulator, potrafiący uziemić na dłużej, nawet w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Jak wówczas zareagować? Jak powinno się poprawnie ładować akumulator? Kablami czy prostownikiem? A może jest inne rozwiązanie? Gdzie można naładować akumulator samochodowy Warszawa?

Ładowanie akumulatora kablami

Niewątpliwą zaletą tej metody jest możliwość podładowania akumulatora z dala od źródła zasilania, jak również niższe koszty zakupu niezbędnego wyposażenia. By podładować akumulator przy użyciu kabli akumulatorowych, potrzebujemy tylko dwóch rzeczy – samych kabli i drugiego samochodu, od którego będziemy “pożyczać” prąd. Podstawowy zestaw to wydatek rzędu 30-50 złotych i znajdziemy go w większości stacji benzynowych i hipermarketów. Takie kable zajmują niewiele miejsca i dlatego warto wozić je, obok linki holowniczej, ze sobą przez cały czas, a zwłaszcza przez sezon zimowy. Posiadając własny zestaw kabli, potrzebujemy jeszcze samochodu, który udostępni nam trochę energii elektrycznej, zgromadzonej w jego akumulatorze. Można w tym celu poprosić właścicieli zaparkowanych obok samochodów, znajomych, a w ostateczności zadzwonić po pomoc drogową lub taksówkę, które za niewielką opłatą udzielą nam pomocy.

Gdzie naładować akumulator Warszawa

Podładowanie akumulatora samochodowego używając kabli, jest relatywnie łatwe. Jedyna rzecz, na którą bezwzględnie musimy zwracać uwagę, to właściwe podłączenie biegunów, tj. minus na jednym akumulatorze musi być podłączony z minusem na drugim, podobnie zresztą z plusami. Zdecydowana większość przewodów ma różne kolory (czarny i czerwony), dzięki czemu po prawidłowym podłączeniu do jednego akumulatora mamy ułatwioną sytuację. Aby przystąpić do ładowania, należy zaparkować oba samochody bardzo blisko siebie, tak aby akumulatory dzieliła jak najmniejsza odległość, otworzyć maski w obu pojazdach i najpierw podłączyć przewód ujemny (w ładującym i ładowanym samochodzie). Następnie można przejść do podłączania przewodu dodatniego (czerwony), zwracając szczególną uwagę, by po podpięciu do akumulatora nie dotknąć drugim końcem żadnego elementu pojazdów (może dojść do zwarcia). Uruchamiamy silnik w samochodzie ze sprawnym akumulatorem i po ok. 5 minutach możemy podjąć próbę uruchomienia również pojazdu ze słabą baterią. Jeśli się nie uda, czekamy kolejne kilka minut. Po uruchomieniu silnika należy ostrożnie odpiąć przewody – najpierw przewód ujemny, później dodatni i najpierw z samochodu “pożyczającego” prąd. Tak naładowany akumulator ma niewiele energii i warto zrobić nim co najmniej 20-minutową trasę przed podjęciem kolejnych prób odpalenia.

Ładowanie akumulatora prostownikiem 

Prostownik to niewielkie urządzenie, które można nabyć już za nieco ponad 100 złotych. Umożliwia on nie tylko awaryjne podładowanie akumulatora, ale również jego pełne naładowanie, np. nowo zakupionego, czy kompletnie rozładowanego egzemplarza. Do prawidłowego ładowania prostownikiem powinno się wyciągnąć akumulator z pojazdu, a następnie przenieść do suchego i dobrze wentylowanego pomieszczenia. Odłączanie akumulatora rozpoczynamy od przewodu ujemnego, a następnie rozłączamy klemę dodatnią.

Samo podłączenie akumulatora do prostownika jest bardzo łatwe – podłączamy przewody według oznaczeń, ustawiamy prostownik w zależności pojemności baterii i wybieramy odpowiednie napięcie (12V). Kiedy wszystko jest gotowe, podłączamy prostownik do prądu. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje ok. 8-12 godzin, ale jeśli chcemy tylko uruchomić samochód i np. pojechać do pracy, to powinno być to możliwe po upływie 15 minut. Wybierając prostownik, warto zdecydować się na nieco lepszy model, wyposażony w system inteligentnego dopasowania napięcia i natężenia, co pozwoli zapobiec zagazowaniu elektrolitu. Jeśli nasze urządzenie nie posiada takiej funkcji, warto ładować baterię prądem o niższym natężeniu, co wydłuży całą procedurę, ale i pozytywnie wpłynie na żywotność akumulatora.

Gdzie można naładować akumulator samochodowy Warszawa – pomoc specjalistów

Jeśli nie masz ochoty lub obawiasz się zajmować samodzielnym ładowaniem akumulatora, to nie jesteś w beznadziejnej sytuacji. Specjaliści z uruchom.com pomogą ci z odpaleniem unieruchomionego pojazdu, wykorzystując do tego profesjonalne ładowarki, które działają szybko i bezpiecznie dla baterii. Kontaktując się z nimi, nie tylko uzyskasz profesjonalną pomoc przy uruchomieniu samochodu, ale również możesz liczyć na fachowe i praktyczne porady, ocenę stanu technicznego posiadanego akumulatora, jak również, w razie konieczności, pomoc przy doborze nowej baterii. Jeśli następnym razem będziesz zastanawiał się na tym, gdzie naładować akumulator Warszawa, zapamiętaj stronę uruchom.com. Fachowy serwis gwarantowany!

4,5/5 (10)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Akumulatory Bosch Warszawa – Gdzie kupić?

Poprzedni artykuł

Akumulatory Warszawa Ursus

Następny artykuł

Zobacz także