Dobry-akumulator
0

Prowadzenie własnej firmy to bez wątpienia znaczna wolność decyzyjna i możliwość zarządzania własnym czasem. Poza oczywistymi plusami, wynikającymi z bycia przedsiębiorcą, wiąże się to także z dużą ilością obowiązków i odpowiedzialnością. W ostatnim czasie, za sprawą rozwijającego się eksportu oraz importu, a także rynku turystycznego branża transportowa zdecydowanie się powiększa. Dodatkowym aspektem są łatwe formy uzyskania finansowania pojazdu firmowego. Posiadając flotę samochodów osobowych lub ciężarowych, bardzo istotnym jest zapewnienie odpowiednich warunków ich eksploatacji. Przemawiają za tym nie tylko kwestie czysto ekonomiczne, ale również względy bezpieczeństwa. Jednym z ważniejszych podzespołów, na których nie powinno się oszczędzać w samochodach flotowych, jest dobry akumulator. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Dobry akumulator to trafna inwestycja w firmową flotę

Posiadając samochody firmowe, zazwyczaj oddajemy je do użytkowania pracownikom lub bezpośrednio świadczymy za ich pomocą usługi na rzecz innego podmiotu. Stan techniczny urządzeń zamontowanych w pojazdach jest zatem tak samo istotny, jak terminowość czy należyta jakość zlecenia. Co zyskujemy inwestując w porządne ogniwo prądu?

Bezpieczeństwo pracowników.

Bez względu na to, czy nasza flota to samochody osobowe czy też ciężarowe, jednym z ważniejszych elementów prowadzonej działalności jest pracownik. Pomimo że jazda pojazdem może nie wydawać się niczym trudnym, wiele godzin spędzonych za kierownicą zdecydowanie męczy. Dobry akumulator będzie gwarantem, że nasz pracownik zawsze dojedzie do zamierzonego celu i bezpiecznie wróci. Oczywiście, inwestycja w nowe baterie przy dużej liczbie pojazdów może być odczuwalna finansowo, jednak konfrontując ten wydatek z kosztami holowania samochodu, zapewnieniem pracownikowi noclegu oraz niewykonaniem zlecenia, warto nadwyrężyć jednorazowo swoją kieszeń. Dodatkowo, wchodzi w grę bezpieczeństwo pracownika. Należy pamiętać, że w myśl obowiązujących przepisów to pracodawca zlecający podróż służbową, bierze odpowiedzialność za osobę, która świadczy na jego rzecz pracę.

 

Bezpieczeństwo floty.

Zakup pojazdów firmowych jest na ogół dużą inwestycją. Często, właściciel firmy decyduje się na leasing lub pożyczkę na jej zakup. Wiąże się to z koniecznością co miesięcznego ponoszenia kosztów rat. Dużą stratą wydaje się być zniszczenie jednego z pojazdów na skutek pozostawienia go na drodze, jeśli zainstalowany w nim akumulator w nim zawiedzie. Sprawnie działające ogniwo prądu ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza gdy świadczymy usługi w ramach transportu międzynarodowego. Pojazdy, którymi dysponujemy, mogą jeździć nawet na trasach całego świata. Ich odpowiedni stan techniczny i zapewnienie pewnego rozruchu w każdych warunkach jest, zatem, bardzo ważne.

 

Monitorowanie pracownika.

Większość firm zarządzających flotą pojazdów decyduje się na montaż urządzeń GPS, które monitorują pracę zatrudnionych. Co prawda, ogólną tendencją jest liberalne podejście do użytkowania samochodu służbowego, również w celach prywatnych, jednak może okazać się, że tego typu monitoring jest dobrym narzędziem oceny rentowności pracownika. Aby jednak liczyć na długie i odpowiednie działanie urządzenia GPS, konieczny jest odpowiedni akumulator zapewniający zasilanie nawet, gdy samochód stoi przez dłuższy czas czy narażony jest na negatywne czynniki zewnętrzne, takie jak ujemna temperatura czy wilgoć.

 

Zaufanie Klientów.

Obiektywnie należy uznać, że kontrahent, który nie dba o swój majątek (flotę), pozwalając na przykład na to, by jego pracownik nie mógł odpalić samochodu, nie wróży dobrej jakości prowadzonych interesów. Nie można, bowiem, prowadzić interesu i realizować kolejnych zleceń, nie mając do tego narzędzi. Wiele firm transportowych, zlecających pracę innym podmiotom, zastrzega w kontraktach posiadanie floty w odpowiednim stanie technicznym. Zatem pojazd, którym przemieszczają się nasi pracownicy i wykonują zlecenia musi być w idealnej formie, bez względu na liczbę przejechanych kilometrów.

Oszczędność pieniędzy.

Jeśli w ramach swoich usług oferujemy transport zagraniczny, serwis oraz holowanie samochodu osobowego lub ciężarowego, który uległ awarii z uwagi na wadliwy akumulator lub złe działanie instalacji elektrycznej jest bardzo kosztowny.

Reasumując, można uznać, że dobry akumulator, zapewniający pewny rozruch w każdych warunkach i pracę przy dużym obciążeniu dodatkowymi urządzeniami (GPS, CB radio, nawigacja), jest niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu flotowego, jak i prywatnego. Pozwala na prawidłowe wywiązywanie się ze zobowiązań oraz zapewnia bezpieczeństwo pracy. Właśnie dlatego, zakupu bądź wymiany baterii nie powinno traktować się jako wydatek, ale jako inwestycję, zarówno w wizerunek przedsiębiorstwa, komfort pracy, jak i majątek firmy, jakim są pojazdy. Wiele firm profesjonalnie zajmujących się sprzedażą akumulatorów oferuje atrakcyjne rabaty przy zakupie większej ilości oraz korzystaniu z ich stałej obsługi. Na rynku, coraz częściej pojawiają się produkty stricte przeznaczone dla pojazdów flotowych. Zbudowane są ze zdecydowanie mocniejszych komponentów, a technologia w nich zastosowana zapewnia dłuższą żywotność i odporność nawet w najcięższych warunkach.

5/5 (2)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Tanie akumulatory Warszawa – łatwy zakup i szeroki wybór

Poprzedni artykuł

Akumulatory Banner Energy Bull Warszawa

Następny artykuł

Zobacz także