Najlepsze-youngtimery
0

Najlepsze youngtimery dla osób z niewielkim budżetem – sposób na połączenie inwestycji z pasją.

Początkowe stadium, w jakim znajduje się auto klasyczne nazywamy youngtimerem. Po kilkudziesięciu latach od zakończenia produkcji mowa z kolei o oldtimerze. Warto zainteresować się młodszymi pojazdami – ich nieco nowocześniejsza konstrukcja jest znacznie bardziej przyjazna dla portfela, docenią to zaś osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z klasyczną motoryzacją. Łatwość napraw również nie jest bez znaczenia – w końcu nic tak nie potrafi frustrować, jak pojazd przebywający częściej u mechanika, niż u nas.

Niemieckie klasyki – pierwszy wybór od lat.

Podstawowym wyborem na polskiej scenie youngtimerów jest od zawsze samochód niemiecki. Bierze się to w głównej mierze z szerokiej dostępności zarówno części do pojazdów, jak i samych pojazdów. Najchętniej wybieraną marką są niezmiennie Mercedesy, BMW i Audi. Niezawodność i solidne wykonanie przełożyło się na ponadprzeciętną ilość długotrwałych do dnia dzisiejszego egzemplarzy. Dzięki temu każdy może dopasować pojazd do swojego budżetu. Chętnie wybieranym autem jest Mercedes W124 – legendarny król polskich szos. Ilość tych aut niezmiennie spada, ponadto samo auto uważane jest wśród miłośników zabytkowych pojazdów za… nudne. O ile oczywiście nie mówimy o wersjach E500 czy E400 – te odpowiednio 5 i 4 litrowe konstrukcje od lat budzą emocje. Nieco nowsze, a przez to lepiej wyceniane są Mercedesy Klasy E o oznaczeniu W210. Edycje E55 AMG przeżywają obecnie kryzys cenowy, na którym najlepiej wychodzą… kupujący.

Auta japońskie – trudna miłość, głównie przez…. rdzę.

Japońskie auta charakteryzuje niemal taka sama jakość wykonania, co pojazdy niemieckie. Dysponują ponadto świetnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu techniki czy elektroniki. Różnego rodzaju gadżety czy niespotykane rozwiązania są ponadto niezwykle trwałe i z łatwością wytrzymują po dziś dzień. Niestety, tradycyjną bolączką aut z Azji – Hondy, Nissana, Toyoty, czy nawet koreańskich Kii i Hyundaia – jest kiepska jakość wykonania blachy. Nadwozie koroduje szybko i w niedostępnych miejscach, co zniechęca do zakupu. Warto jednak pochylić się nad takimi klasykami, jak Honda Civic, Integra, czy ich luksusowe odmiany, sprzedawane pod marką Acura. Nissany 200SX czy Silvia to legendy wyścigów ulicznych, zaś Lexus LS to genialna limuzyna, która bez żadnego wahania może być stawiana w jednym szeregu z Mercedesem Klasy S czy BMW Serii 7.

Pozostałe auta – włoskie, szwedzkie, polskie

Volvo to świetny wybór, ze względu na niezawodność i solidną konstrukcję. Modele takie jak 740 czy 850 cieszą się sporym wzięciem nawet po wielu latach od zakończenia produkcji. Solidna dawkę emocji mogą za to dostarczyć Alfa Romeo, Lancia i Fiat – zarówno ze względu na świetne prowadzenie, jak i na… częste awarie. Czego by jednak o nich nie mówić, każde z nich posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. To właśnie dlatego Polacy wciąż kupują Fiaty 125p czy Maluchy – nie ze względu na osiągi czy bezawaryjność, a chęć przypomnienia sobie czasów młodości oraz niepowtarzalnej atmosfery tamtych lat.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Akumulatory do wózka widłowego

Poprzedni artykuł

Dlaczego akumulator w samochodzie szybko się rozładowuje?

Następny artykuł

Zobacz także

Więcej w Aktualności