Prostowniki-z-rozruchem
0

Prostowniki z rozruchem – Mróz, ekstremalnie wysoka temperatura, dłuższy okres bezruchu lub włączone przez całą noc radio lub światła – to tylko najpopularniejsze przyczyny rozładowania akumulatora. Taka sytuacja dla kierowcy nigdy nie jest komfortowa. Po pierwsze dlatego, że skraca żywotność akumulatora. Po drugie zaś – zwykle oznacza duży problem z uruchomieniem auta. W najlepszej sytuacji są kierowcy mieszkający w mieście – zawsze mogą poprosić o pomoc sąsiada, straż miejską lub taksówkarza.

Sprawa się jednak komplikuje, gdy mieszkamy poza miastem i nie mamy bezpośrednich sąsiadów. Na terenach wiejskich straż miejska nie działa, a nie zawsze możemy liczyć na to, że pomoże nam jej gminny odpowiednik. Wezwanie taksówki wiązałoby się zaś ze sporym wydatkiem. W takich sytuacjach do wyboru mamy dwa rozwiązania – wymontowanie akumulatora i podładowanie go prostownikiem w domu lub garażu oraz użycie prostownika rozruchowego.

Prostownik z rozruchem Warszawa – czemu warto?

Ten pierwszy sposób zwykle okazuje się niezbyt wygodny. Z wymontowaniem baterii, choć to czynność stosunkowo łatwa, nie wszyscy sobie poradzą, a wniesienie ciężkiego sprzętu do domu wymaga sporego wysiłku. Samo ładowanie zwykłym prostownikiem również nie należy do najkrótszych, co w momencie, gdy spieszymy się do pracy okazuje się sporym problemem. Ładowanie akumulatora w domu w kryzysowych sytuacjach nie jest więc dobrą opcją.

Dużo lepszym rozwiązaniem okaże się wtedy zakup prostownika rozruchowego. W mroźny poranek, kiedy nie możemy liczyć na niczyją pomoc, tylko to urządzenie umożliwi nam szybkie uruchomienie auta z rozładowanym akumulatorem. Oczywiście prostownik rozruchowy przyda się nie tylko w domu. Jest on też obowiązkowym elementem wyposażenia warsztatów samochodowych i firm transportowych, będzie też niezastąpiony we wszystkich przedsiębiorstwach dysponujących własną flotą. Tym bardziej, że nadaje się do rozruchu nie tylko aut, ale też motocykli, skuterów czy różnego typu pojazdów użytkowych.

Prostownik rozruchowy – konstrukcja

Prostownik samochodowy z rozruchem już na pierwszy rzut oka różni się od standardowych modeli. Jest od nich dużo większy. Cechuje go także większa masa, więc do jego bezproblemowego przenoszenia konieczne są kółka i specjalny uchwyt. Prostowniki rozruchowe mogą być używane do ładowania akumulatorów 12- i 24-woltowych, co zapewnia ich uniwersalność. Natężenie przy ładowaniu wynosi 60 amperów, zaś przy rozruchu wzrasta do 300-400 amperów. Urządzenia tego typu umożliwiają kilkustopniową regulację prądu ładowania.

Zakup prostownika z rozruchem to spory wydatek. Najtańsze urządzenia tego typu kosztują kilkuset złotych, ale chcąc kupić model naprawdę wysokiej jakości, musimy przygotować się na wydatek rzędu półtora lub dwóch tysięcy. Dlatego warto upewnić się, że prostownik będzie niezawodny i efektywny. Sporo na ten temat powie nam logo producenta. Marki produkujące godne uwagi prostowniki rozruchowe to przede wszystkim:

  • Prostowniki z rozruchem DECA – pochodząca z Włoch firma uznawana za jednego z najlepszych producentów akumulatorów i akcesoriów;
  • Prostowniki z rozruchem Stefpol – polska, działająca od blisko 40 lat firma specjalizująca się w produkcji prostowników i ładowarek;
  • Prostowniki z rozruchem NoCo Genius – marka specjalizująca się w nowoczesnych, mikroprocesorowych prostownikach;
  • Prostowniki z rozruchem Ideal – firma znana z bardzo korzystnego stosunku ceny do jakości

Wszystkich Klientów zainteresowanych zakupem prostownika z rozruchem zapraszamy do naszych sklepów:

Warszawa Włochy
ul. Komitetu Obrony Robotników 39
02-148 Warszawa
tel. 503 478 455


Warszawa Bemowo
ul.Konarskiego 86
01-355 Warszawa
tel. 519 010 831


Poznań
ul. Dąbrowskiego 185
60-594 Poznań
tel. 508 211 330


Kraków Podgórze
ul. Snycerska 58
30-817 Kraków
tel. 519 010 830

5/5 (5)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Jaki akumulator do łodzi?

Poprzedni artykuł

Akumulatory do kosiarki

Następny artykuł

Zobacz także