Prostowniki-DECA
0

DECA to włoska firma, która na rynku jest obecna od blisko czterech dekad. Jej działalność z początku polegała na produkcji wyposażenia warsztatów spawalniczych, jednak oferta marki rodem z Półwyspu Apenińskiego szybko powiększyła się także urządzenia do ładowania akumulatorów. Dziś prostowniki DECA znane są na całym świecie, a wielu użytkowników uznaje je za wzór niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności. Takie opinie oczywiście są jak najbardziej uzasadnione, bo ładowarki DECA tworzone są z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów najwyższej jakości.

Prostowniki DECA

Wśród klientów, którzy wybrali prostowniki samochodowe DECA można znaleźć zarówno duże firmy, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, a także wielu zwykłych, nieprofesjonalnych użytkowników. To zasługa nie tylko doskonałych parametrów i korzystnego stosunku ceny do jakości. Za taki stan rzeczy odpowiada także różnorodność oferty włoskiej firmy. Ładowarki DECA to bowiem nie tylko urządzenia do profesjonalnego użytku, ale też zwykłe prostowniki, które doskonale sprawdzą się w codziennej eksploatacji. Warto więc poznać ofertę DECA bliżej.

Prostowniki DECA dla zwykłych kierowców

Duża część katalogu włoskiej firmy to produkty skierowane do klienta indywidualnego. Najbardziej podstawowe prostowniki DECA kupimy już za nieco ponad sto złotych. Ich parametry są w zupełności wystarczające do naładowania akumulatorów montowanych w zwykłych autach, o ile te nie są zasiarczone. Ładowarki DECA, o których mowa, to przede wszystkim modele z linii MACH – 116, 119 i 214. Wszystkie z nich mogą być stosowane do ładowania zarówno akumulatorów ołowiowych, jak i AGM.

Jeśli akumulator wskutek pełnego rozładowania jest zasiarczony, warto sięgnąć po bardziej zaawansowane prostowniki DECA. Funkcję odsiarczania baterii oferują między innymi ładowarki DECA z linii FL, które umożliwiają wybór jednej z trzech opcji napięcia ładowania: 6, 12 i 24 wolty. To sprawia, że mogą być używane do ładowania akumulatorów do aut osobowych, busów, samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych i innych pojazdów. Prostowniki DECA FL to wydatek rzędu 600-700 złotych.

Ładowarki DECA dla warsztatów i flot

Oferta DECA jest adresowana także do klientów biznesowych. Ładowarki DECA są często wykorzystywane przez serwisy samochodowe, chętnie sięgają po nie także firmy dysponujące własną flotą pojazdów. W ich przypadku największe znaczenie mają prostowniki z funkcją rozruchu rozładowanego akumulatora. Najtańsze tego typu prostowniki DECA kosztują nieco ponad tysiąc złotych i umożliwiają rozruch aut osobowych i dostawczych (np. model DECA Class Booster 700A).

Najbardziej zaawansowane technologicznie ładowarki DECA to SC 3300B. Urządzenia te, poza standardowymi funkcjami, oferują także opcję testowania stanu technicznego akumulatora i mogą pełnić funkcję rozrusznika. Prostowniki DECA SC 3300B na bieżąco kontrolują temperaturę baterii, chroniąc go przed przegrzaniem, odwróceniem biegunowości czy spięciami. Koszt zakupu jednego z nich oscyluje wokół 2,5 tysiąca złotych.

5/5 (2)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Polskieradio.pl w uruchom.com

Poprzedni artykuł

Jaki akumulator do łodzi?

Następny artykuł

Zobacz także