Gdzie-kupic-akumulator
0

Akumulator to jeden z najważniejszych podzespołów w każdym samochodzie. To właśnie on umożliwia nam uruchomienie silnika i to dzięki niemu wszystkie odbiorniki prądu elektrycznego w aucie mogą sprawnie funkcjonować. Niestety, jego żywotność jest ograniczona i po kilku latach użytkowania konieczny może stać się zakup nowego akumulatora. Gdzie kupić akumulator? i znaleźć odpowiedni model i co warto na temat wymiany akumulatora widzieć?

Czy już czas na wymianę akumulatora?

Konieczność wymiany akumulatora zwykle jest dla właściciela pojazdu sporym zaskoczeniem. By go uniknąć, warto raz na jakiś czas, nawet jeśli samochód pracuje prawidłowo, sprawdzić zgodność napięcia ładowania z danymi fabrycznymi. Wszelkie odstępstwa od normy są błędem, który powinien nas zaalarmować. Oznaką, że żywotność naszego akumulatora dobiega końca, jest spowolnienie obrotów rozrusznika podczas uruchamiania silnika i słabsze świecenie reflektorów w czasie jego pracy. Nim wymienimy akumulator, warto upewnić się, że niedoładowanie nie jest jedynie wynikiem awarii alternatora lub zbyt rzadkiego użytkowania pojazdu prowadzącego do zasiarczenia akumulatora.

Gdzie kupić akumulator w Krakowie?

To pierwsze pytanie, jakie przyjdzie nam do głowy, gdy okaże się, że dla naszego akumulatora nie ma już ratunku i konieczna jest jego wymiana na nowy. Odpowiedź wcale nie jest jednak taka prosta! Akumulatory możemy bowiem kupić w wielu punktach, również takich, które nie są ku temu odpowiednie i które nie będą najlepszym wyborem. O jakich miejscach mowa? Oczywiście o supermarketach, w których – oprócz typowego asortymentu – bardzo często znaleźć można akumulatory.

Dlaczego nie warto kupować akumulatora w supermarkecie?

Supermarkety zwykle oferują znacznie niższą cenę niż sklepy z akumulatorami. Niestety, w tym wypadku niska cena często idzie w parze z niską jakością. Może się okazać, że zakupiony w supermarkecie akumulator wytrzyma nie dłużej niż 2 lata, po których ponownie będziemy musieli odwiedzić sklep z akumulatorami. Żywotność i jakość akumulatorów zakupionych w sklepach specjalizujących się w sprzedaży sprzętu samochodowego będzie zdecydowanie większa. Powodów, dla których warto postawić na sklepy z akumulatorami, jest jednak więcej. Oprócz jakości zakupionego akumulatora istotne jest bowiem wsparcie fachowców, którzy posiadają wiedzę pozwalającą im doradzić najlepsze dla naszego auta rozwiązanie. Takich fachowców – jak nietrudno się domyślić – w hipermarkecie nie ma. Nie wiadomo również, jak długo akumulator leżał na półce i w jaki sposób był przechowywany, nim na nią trafił.

Czy warto kupić akumulator w sklepie internetowym?

Chcąc zaoszczędzić, wiele osób decyduje się na zakup akumulatora przez Internet. To rozwiązanie również jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Jakim? Przede wszystkim, kupując akumulator przez Internet, nie mamy możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą – oczywiście, możemy zadzwonić bądź wysłać mu wiadomość, jednak kontakt ten będzie zdecydowanie inny niż w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym. Co więcej, gdy kupujemy akumulator on-line, musimy liczyć się z ryzykiem jego uszkodzenia w czasie transportu. Takie przypadki zdarzają się stosunkowo często, dlatego zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem jest odbiór osobisty.

Jak rozpoznać dobry sklep z akumulatorami?

Dobre sklepy z akumulatorami znaleźć można w wielu miastach Polski: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Koninie, Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Lesznie, Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie czy Sosnowcu. Po czym poznać, że właśnie z takim sklepem z akumulatorami mamy do czynienia? Przede wszystkim po asortymencie – profesjonalne sklepy z akumulatorami dysponują szeroką ofertą produktów, których próżno szukać w marketach. Większość warsztatów w cenie zakupu akumulatora oferuje również jego instalację. Przy okazji fachowcy sprawdzają jakość połączenia instalacji elektrycznej i odbiorą od nas stary akumulator, który przekazany zostanie do recyklingu. Jednocześnie nie będziemy musieli obawiać się dodatkowej opłaty recyklingowej – rozliczona zostanie w cenie zakupu!


ul. Snycerska 58
30-817 Kraków
tel. 519 010 830

Godziny otwarcia:
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 10-14

krakow(at)uruchom.com

4.69/5 (13)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Akumulatory motocyklowe i samochodowe Yuasa

Poprzedni artykuł

Motocykl po zakończeniu sezonu – jak o niego zadbać?

Następny artykuł

Zobacz także

Więcej w Aktualności