Akumulatory-motocyklowe-Varta
0

Pierwsze akumulatory VARTA (produkowane jeszcze pod szyldem Büsche & Müller) trafiły na rynek pod koniec XIX wieku. Krótko potem firma weszła w spółkę z AEG i Siemens, a powstałe w ten sposób przedsiębiorstwo w 1904 przybrało dzisiejszą nazwę. To czyni markę VARTA jednym z najstarszych producentów akumulatorów. Długą historię i innowacyjne pomysły (to właśnie Niemcy wprowadzili pierwsze baterie zasilające oświetlenie do nocnej jazdy) doceniają użytkownicy z całego świata.

Akumulatory VARTA

Akumulatory motocyklowe i baterie VARTA są dziś wykorzystywane w najróżniejszych urządzeniach – od latarek, przez komputery, aż po samochody. Te ostatnie nie są jedynymi pojazdami silnikowymi, w których znajdziemy produkty niemieckiej firmy. Udowadnia to linia Powersports obejmująca akumulatory do motocykli, skuterów, quadów i rzadziej spotykanych pojazdów takich jak UTV, traktorki ogrodowe czy skutery śnieżne i wodne. Czym cechują się te modele?

Akumulatory do motocykli

Przy tworzeniu akumulatorów do motocykli inżynierom VARTA przyświecał jeden cel – opracowanie wydajnych, wytrzymałych baterii, które zapewnią radość z jazdy w każdych warunkach. Efektem są trzy grupy produktów:

  • klasyczne akumulatory motocyklowe VARTA ołowiowo-kwasowe – gwarantujące wysoką moc rozruchową i niezawodność nawet w upale czy mrozie oraz wytrzymałe na wstrząsy, co jest szczególnie ważne w jeździe po leśnych bezdrożach;
  •  Akumulatory motocyklowe VARTA żelowe – adresowane przede wszystkim do riderów, którzy zimą zostawiają swoje jednoślady w garażu. Elektrolit w postaci żelu jest odporny na samorozładowanie, zachowując swoje właściwości nawet przez 12 miesięcy;
  •  Akumulatory motocyklowe VARTA AGM – w stu procentach szczelne, bezobsługowe i odporne na wibracje, doskonale sprawdzą się dosłownie w każdych warunkach

Akumulatory do quadów

Quady są przystosowane do jazdy w najtrudniejszym terenie. Takie same warunki muszą spełniać montowane w nich akumulatory. Dlatego baterie do quadów VARTA są zabezpieczone przed niekontrolowanymi wyciekami i wytrzymają nawet duże obciążenia. Dostępne są w dwóch wersjach:

  • ołowiowo-kwasowe – to źródło dużej mocy także w skrajnych temperaturach;
  • AGM – doskonale sprawdzają się nawet na długich trasach odbywanych trudnych warunkach atmosferycznych. Nie zawodzą w upalny dzień i w środku zimowego lasu

Akumulatory do skuterów

Specjaliści VARTA dobrze wiedzą, czego właściciele skuterów oczekują od swoich pojazdów. Akumulatory niemieckiej marki umożliwiają szybką, sprawną i oszczędną jazdę zarówno w mieście, jak i na szosie. Są niezawodne – zawsze dostarczają energię dla kluczowych podzespołów. Linia Powersports zawiera dwa typy akumulatorów dla skuterów: ołowiowo-kwasowe i AGM.

Akumulatory do skuterów wodnych i śnieżnych

Wilgoć, niskie i wysokie temperatury oraz wstrząsy na nierównym terenie lub wzburzonej wodzie – to największe wyzwania, przed którymi stają projektanci akumulatorów przeznaczonych do skuterów wodny i śnieżnych. Problemem może też okazać się to, że z tych pojazdów korzystamy jedynie sezonowo – stosowane w nich baterie muszą być odporne na samorozładowanie. Akumulatory z linii VARTA Powersports zapewniają niezawodne działanie w każdych warunkach.

Akumulatory do pojazdów użytkowych

Akumulator w pojazdach UTV (terenowo-użytkowych) odpowiada nie tylko za rozruch, ale też zasilanie przez cały czas pracy. To, w połączeniu z trudnymi warunkami, w których pracują, sprawia, że montowane w nich mogą być tylko baterie najwyższej jakości. Akumulatory z serii Powersports są przystosowane do pracy w niskich temperaturach, co szczególnie ważne okaże się w przypadku odśnieżarek. W ofercie VARTA dostępne są akumulatory o pojemności na tyle dużej, by zapewnić energię przez całą dobę intensywnej pracy.

Akumulatory do kosiarek

Kosiarki i traktorki ogrodnicze przez około pół roku „odpoczywają” w garażu. Dla akumulatora to spory problem – zwłaszcza, jeśli przez zimę ten pozostaje podłączony do instalacji. Wiosną właściciela może czekać niemiła niespodzianka – bateria potrafi rozładować się do tego stopnia, że uruchomienie silnika będzie niemożliwe. W serii VARTA Powersports znalazło się miejsce również dla akumulatorów dla pojazdów ogrodniczych. Są wykonane w technologii wapniowej, która chroni kratkę przed korozją, zapewniając przez to długą żywotność baterii. Ich ważną cechą jest też wysoki prąd rozruchowy, wynoszący aż 340 A.

5/5 (5)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Ładowarki Noco w uruchom.com

Poprzedni artykuł

Akumulatory motocyklowe i samochodowe Yuasa

Następny artykuł

Zobacz także